Анотація

АНОТАЦІЯ
на матеріали досвіду роботи учителя початкових класів Запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови № 7
територіального відділу освіти , молоді та спорту Комунарського району Запорізької міської ради
Єрьоміної Лариси Іванівни, учасника конкурсу «Учитель року -2014», з проблеми
«Розвиток навичок виразного читання як засіб формування повноцінних читацьких умінь молодших школярів»

Досвід  роботи Єрьоміної Лариси Іванівни з розвитку навичок виразного читання молодших школярів дозволяє формувати повноцінні читацькі уміння і навички молодших школярів. В умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти і реалізації завдань, які стоять перед вчителем щодо проблеми розвитку творчої особистості, формування в неї ключових та предметних компетентностей, зокрема, читацької, досвід вчителя є  актуальним.
 Одним із основних завдань як педагога, вчителя початкових класів, Лариса Іванівна вважає  формування у дітей любові до слова як виразника думки та почуттів.
      Теоретичною основою досвіду є:
1.    пріоритетні напрямки Державного  стандарту початкової загальної освіти;
2.    основні положення освітньої галузі  «Літературне читання», в яких визначається  значущість комунікативно-мовленнєвого принципу та діалогової взаємодії;
3.     провідні психолого-педагогічні праці вчених щодо розвитку навичок виразного читання: Т.Г.Єгорова, М.Жинкіна, О.Леонтьєва,  М.С.Вашуленка ., О.Я.Савченко, , Г.А.Олійника, Г.П.Коваль  та інших.
Провідна ідея досвіду  визначається в тому, що  усвідомлення змісту твору, розуміння його ідейної спрямованості  та виразність читання є нероздільними процесами і дають поштовх до позитивної мотивації та активізації пізнавальної діяльності учнів початкових класів.
Лариса Іванівна у своїй роботі над  проблемною темою використовує такі методи:  
-         аналіз психолого-педагогічної теорії, методичної літератури; 
-         вивчення передового педагогічного досвіду;
-         педагогічний експеримент; 
-         спостереження;
-         методи теоретичного узагальнення.
            Педагогічна діяльність Єрьоміної Л.І. грунтується на принципах:
-          науковості, послідовності, доступності;
-          практичної спрямованості знань;
-          мовного чуття, оцінки виразності мовлення;
-          комунікативно – діяльнісного і системного підходу до мовленнєвого розвитку школярів;
-          комплексного інтонаційного підходу до розвитку повноцінних читацьких умінь;
-         індивідуального підходу до учнів.
          Ці принципи навчання  вчитель реалізує шляхом застосування різних форм, методів й прийомів роботи, а також використовує на своїх уроках елементи інноваційних технологій, зокрема: інтерактивних, ігрових, проектних, критичного мислення.
         Практичне значення досвіду Єрьоміної Л.І. полягає в тому, що завдяки ефективному формуванню навичок виразного читання можливе не лише оволодіння повноцінною навичкою читання, але й формування комунікативної компетентності школярів та виховання особистості, яка піклується про якість своєї мови та вміло користується нею.
Процес розвитку навичок виразного читання як засіб формування повноцінних читацьких умінь  в початкових класах буде ефективнішим, якщо він ґрунтується на системі спеціально підібраних вправ за умови їх систематичного та послідовного використанняДодатки досвіду роботи містять розробки уроків  з літературного читання з проблемної теми, перелік вправ для формування й розвитку навичок виразного читання, пам′ятки для учнів, творчі роботи школярів щодо складання інтонаційного малюнку віршованого твору.
Стан досвіду за характером новизни – інноваційний, пов′язаний з реалізацією завдань нового  Державного  стандарту початкової загальної освіти.
Досвід вчителя початкових класів Єрьоміної Л.І. можна рекомендувати для вивчення  педагогічним працівникам інших шкіл району та міста.

Анотацію підготувала
заступник директора з навчально-виховної роботи
Запорізької спеціалізованої школи
з поглибленим вивченням іноземної мови № 7
Бірюкова І.В., спеціаліст вищої категорії,
старший  учитель






         







Комментариев нет:

Отправить комментарий